Jak szybko i bezboleśnie się zabić

6/17/2015

Otwierasz rano oczy... i masz dość. Wszystkiego i wszystkich. Nie masz siły zwlec się z łóżka... chcesz, żeby ten stan skończył się jak najszybciej...

Nagle okazuje się, że jednak jesteś w stanie coś zrobić... zaczynasz planować samobójstwo...
Ale zanim zaczniesz obmyślać własną śmierć, możesz jeszcze raz znaleźć chwilę i zastanowić się nad tym wszystkim, co zamierzasz opuścić.

Problemy... kto ich nie ma.. nie ma ludzi bez zmartwień. Ciągle za czymś gonimy, ciągle ktoś czegoś od nas wymaga, wytyka palcami, krytykuje. Tracimy pracę, opuszczają nas bliscy, ktoś umiera, ktoś zaczyna chorować... Jesteśmy zestresowani, smutni zaczynamy popadac w melancholię...


Te emocje nie są obce mi i mojemu otoczeniu. Sama kiedyś przechodziłam trudne chwile, które utwierdzały mnie, że to wszystko nie ma sensu. Bliska mi osoba zmaga się z poważną depresją. Mimo to nadal jesteśmy i ciągle walczymy o lepsze jutro dla nas.
Bo warto!

Każdy mijany przez nas na ulicy człowiek ma jakieś zmartwienie, coś z czym się boryka, a jednak nie słyszy się w mediach o opustoszałych miastach z powodu epidemii samobójstw.
To od Ciebie samego zależy jaką drogę wybierzesz: zmiany swojego życia na lepsze, czy ucieczki na skróty.
Samobójstwo to nie rozwiązanie Twoich kłopotów, te sprawisz wszystkim tym, którzy są wokół Ciebie - rodzinie, ukochanym osobom, przyjaciołom, a nawet swojemu zwierzakowi.
Pozbawienie siebie życia to też nie akt odwagi, tylko słabości. Nie sztuką jest odejść z pola walki, sztuką jest zostać i walczyć o to co dla Ciebie najlepsze i najważniejsze.

Walcz! Masz o co, masz dla kogo. Walcz o marzenia, o smak ulubionego ciastka, o pierwsze letnie promienie słońca, uśmiech na twarzy ukochanej osoby, zapach kwiatów wiosną i tysiące rzeczy, które są dla Ciebie czymś wyjątkowym.

Pamiętaj, że zawsze jest obok Ciebie ktoś, komu nie jest obojętny Twój los, znajdziesz ich też tutaj:

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”

800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej


"Zauważysz, że życie jest nadal warte
Jeśli się tylko uśmiechniesz"
Nat King Cole

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Myślę że w naszym społeczeństwie jest więcej empatii w stosunku ludzi z depresja itp niż było jej 20,30 lat temu. Wtedy wstydem było przyznać się do czegoś takiego bo od razu człowieka brano za wariata..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda, że można znaleźć coraz więcej zrozumienia w tym temacie, choć stereotypy ciągle gdzieś tam krążą. Odpornym na wiedzę już po prostu nie tłumaczę, szkoda czasu i nerwów.

      Usuń

Łączna liczba wyświetleń

Followers